Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának harmadik epizódja. A sorozat arra a kérdésre keresi a választ: miért épp Kínában lett különösen sikeres a 2013 és 2017 között élő magyar letelepedési kötvényprogram. A harmadik részben Kai – podcastünk főhősének – társadalmi felemelkedését mutatjuk be az elképesztően kompetitív kínai oktatási rendszer, a gyilkos munkaerőpiaci tempó és a kínai középosztályra jellemző involúciós folyamatok segítségével.
Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának második epizódja. Ez a rész arról szól, hogy Kai, podcastünk 2017-ben Magyarországra költözött letelepedési kötvényes főszereplője hogyan találkozott a magyar letelepedési kötvényprogrammal, és miért nem egy másik ország hasonló lehetőségét választotta. Ezen kívül megszólal az epizódban Földvári Gábor magyar üzletember, aki más országok hasonló programjai mellett magyar letelepedési államkötvényeket is értékesített. Kristin Surak, a London School of Economics professzora pedig a befektetésekért globálisan elérhető letelepedési engedélyek és állampolgárságok nemzetközi rendszerével teszi érthetőbbé a magyar programot.
2013 és 2017 között EU-n kívüli állampolgárok magyar államkötvények lejegyzéséért letelepedési engedélyhez juthattak Magyarországon. A program egy országban lett kifejezetten sikeres: Kínában. De miért? Erről szól a Portfolio új, hatrészes podcast sorozata. Az első részben megismerjük Kai-t, a Magyarországon élő letelepedési kötvényes kínai apukát, aki családjával 2017-ben költözött Budapestre, valamint bemutatjuk a magyar letelepedési kötvényprogram főbb sajátosságait.
Új podcast sorozatot indított Telepesek címmel a Portfolio. A hatrészes sorozat a magyar letelepedési kötvényprogrammal Magyarországra költözött kínai családok történetét dolgozza fel, valamint bemutatja a hazánkban élő kínai közösség fejlődését a rendszerváltás óta. A készítők egy reprezentatív mérést is végeztek, mely a magyar lakosság kínaiakkal kapcsolatos attitűdjét vizsgálta.
Július 12-én indul a Telepesek, a Portfolio új, hatrészes podcast sorozata, melyben a magyar letelepedési kötvényprogram emberi oldalát mutatjuk be egy letelepedési kötvényes kínai apuka és családja történetén keresztül. Kövesd be már most a csatornát a Spotify-on, az Apple Podcasten vagy a többi nagyobb podcast platformon, ahol már a Telepesek trailere is meghallgatható.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy több, magyar letelepedési kötvényt ígérő hirdetés jelent meg Oroszországban, amelyekkel egyrészt az a baj, hogy állami programként reklámozzák a szolgáltatást, holott ilyen már rég nincs, másrészt jóval drágábbak, mint a legálisan működő cégek ajánlatai. Erről Szabó Dánielt, a Portfolio makroelemzőjét kérdezzük. A második blokkban a keddi kamatdöntést és az azt követő jegybanki kommentárt elemezzük Beke Károllyal, lapunk elemzőjével.
A következő hetekben eldőlhet a letelepedési kötvények sorsa. A Magyar Idők hétfői számában ír arról, hogy a pénzügyi konstrukcióról a Miniszterelnökséget vezető miniszter a napokban közölt részleteket egy ellenzéki parlamenti kérdésre válaszolva.
Nincs szükség a letelepedési kötvényre, illetve az év végéig tartó vizsgálat alapján a továbbiakban nem lesz szükség letelepedési kötvényekre - ezeket mondta az elmúlt egy napban Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője, illetve Orbán Viktor kormányfő. Ehhez képest egy mai eseményen a kötvény sorsában javaslattételre kijelölt Varga Mihály teljesen más irányt vázolt. A nemzetgazdasági miniszter lényegében arról beszélt, hogy csökkenteni kellene a konstrukció állam által fizetett kamatát, illetve a közvetítő cégek által beszedett jutalékot és egyébként érdemes lenne megtartani a forrásbevonási arzenálban ezt a típusú lehetőséget is.
Immáron biztos, hogy megszűnik a letelepedési kötvény - értesült a hvg.hu. A lap úgy tudja, hogy a kivezetéséről akár 2 hét múlva szavazhat is a parlament, talán - elébe menve a Jobbik követelésének - még a migrációellenes alaptörvény-módosítás előtt.
Elképzelhető, hogy változik az alaptörvény-módosítás elfogadásának november 8-ra tervezett időpontja, miután a kormány megfontolja a letelepedési kötvények megszüntetését, amelyet a Jobbik szabott feltételként a javaslat megszavazásához - nyilatkozta a Magyar Időknek Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár.
Nem áll komoly dilemma előtt Orbán Viktor, hiszen a letelepedési kötvényektől már szabadulna - értékeli a kedd esti eseményeket az Index.
A Jobbik csak abban az esetben támogatja az Orbán Viktor által kezdeményezett alkotmánymódosítást, ha a kormányfő a betelepítés minden formáját elutasítja, beleértve a letelepedési kötvényt is - jelentette be Vona Gábor, a Jobbik vezetője a miniszterelnökkel folytatott egyeztetését követően. A legújabb jelzésekből pedig úgy tűnik, hogy a kormány nyitott a konstrukció felülvizsgálatára.
Nem csak nálunk létezik a letelepedési kötvény intézménye, a régióban azonban a bolgároknál majdnem kétszer annyit kell fizetni a szabad letelepedésért, mint Magyarországon. Éppen ezért nem véletlen, hogy hazánk már több mint kétezer ilyen kötvényt adott el, amiből 150-et törökök vettek meg - derül ki egy török lap cikkéből.
Az egyenként 50 ezer euró névértékű letelepedési kötvényből áprilisban 714 darabot értékesített az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), míg 2016 első negyedévében összesen 528-at - tudta meg a Világgazdaság az ÁKK-tól.
Egyszerűsítette a letelepedési kötvényt jegyzők magyarországi tartózkodásával kapcsolatos engedélyezési eljárásokat, valamint csökkentette a menedékkérőket és az oltalmazottakat megillető szociális juttatásokat kedden az Országgyűlés.
Az MSZP, az LMP és a Jobbik együtt kezdeményezte parlamenti vizsgálóbizottság felállítását a letelepedési államkötvényekkel kapcsolatos visszaélések kivizsgálására - számol be a Napi.hu.
Bőven vannak alternatívák.
Hiába a rideg német–francia kapcsolatok, visszavennék az EU irányítását.
Másfél év alatt 67 százalékkal emelkedtek a hazai gyorshajtási bírságok
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Ma sem kizárt az ónos szitálás.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.